جایگاه چمدان قبل از همه‌گیری کووید-19 به چه صورت بود؟

قبل از همه‌گیری کووید-19، تقریباً همیشه اسلایدی را در ارائه‌های مختلف خود گنجانده بودم که نشان می‌داد انتظار می‌رفت تعداد مسافران و چمدان‌ها در سراسر جهان تا سال 2040 (اگر نه زودتر) دو برابر شود. این یک چالش بود، اما یک مشکل خوب برای صنعت به خصوص در حال حاضر، وقتی به حجم مسافران از سال 2020 نگاه می کنیم.

ما می دانیم که تمام چالش هایی که صنعت هنوز با آن مواجه است برای بازگشت به سطوح 2019، اما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که فراموش نکنیم.

در مورد انتظار دو برابر شدن حجم مسافر در سراسر جهان، که هنوز هم انتظار می رود، حتی اگر این اتفاق چند سال دیرتر از پیش بینی اولیه ما در سال 2040 رخ دهد.

دوبرابر شدن تعداد مسافران، بارها و پروازها به معنای دو برابر شدن زیرساخت ها و فرآیندهای فعلی نیست که انجام آن به سادگی غیرممکن است.

ما باید خارج از چارچوب فکر کنیم، جسور باشیم و در فرآیندها و ابزارهای خود تجدید نظر کنیم.

فرآیند اصلی چمدان‌های تحویل‌شده جهانی در 30 سال گذشته واقعاً تغییر چندانی نکرده است.

مسافران چمدان‌های خود را به ترمینال فرودگاه می‌آورند، آنها را برچسب‌گذاری می‌کنند و در یک سیستم مرتب‌سازی رها می‌کنند، در هواپیما بارگیری می‌کنند، و سپس فرآیند معکوس در هواپیما انجام می‌شود.

فرودگاه ورود، تا زمانی که مسافر چمدان های خود را در چرخ فلک بار تحویل بگیرد. روز دیگر، با تماشای چرخش یک هواپیما در فرودگاه، خودم را شگفت زده کردم و دیدم که کارکنان خدمات زمینی با دست بارگیری می کنند و با استفاده از چند بار تسمه، چند چرخ دستی و یک تراکتور، تقریباً به همان روشی که من شروع به کار کردم.

صنعت بیش از 30 سال پیش با این حال، این صنعت فناوری رها کردن چمدان فرودگاه، سیستم مرتب‌سازی، ردیابی چمدان‌ها، سیستم‌های مدرن تطبیق چمدان‌ها (BRS) و تبادل داده‌ها بین ایستگاه‌ها را بسیار بهبود بخشیده است.

من یکی از معدود مسافران تجاری هستم که برخلاف بسیاری از همکاران صنعتی، تقریباً همیشه چمدان‌هایم را چک می‌کنند و به سیستم اعتماد دارند. من سبک سفر را دوست دارم و از این سفر بیشتر لذت می برم.

باید بگویم که سیستم ها و فرآیندهای مرتب سازی چمدان ها به خصوص در 15 سال گذشته بسیار قابل اعتماد شده اند. داده ها این واقعیت و پیشرفت های بزرگی را که صنعت در طول زمان به کار گرفته است را نشان می دهد.

گزارش 2021 SITA Bagage IT Insights بیان می‌کند که بین سال‌های 2007 تا 2020، میزان جابجایی نادرست به ازای هر هزار مسافر 81 درصد کاهش یافته است، از 18.88 چمدان به 3.5 کیسه – نتایج عالی!

 • منابع:
  1. Baggage handling: Let’s think outside the box
 • تبلیغات: 
  1. ماجرای افتادن بیماری از تخت بیمارستان؟!؟!
  2. گیر کردن شخصی در دریچه!!!!
  3. تجلیل از برترین کارآفرینان در جهان
  4. در قرن آینده دستگاه تست قند خون چه شکلی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.