کیوی برای شب یلدا فروشش در استان البرز ممنوع شد

می توان گفت که کیوی برای شب یلدا دارای ویتامین C فوق العاده بالایی است، با یک کیوی 3.5 اونس (100 گرم) بیش از 80 درصد از متوسط نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می کند (منبع معتبر 4).

ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل می کند و از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. همچنین در عملکرد ایمنی نقش دارد و بدن شما برای ساخت کلاژن و انتقال دهنده های عصبی به آن نیاز دارد .

علاوه بر این، کیوی حاوی پتاسیم، مس، ویتامین K، فولات و ویتامین E است که یک ماده مغذی محلول در چربی است که اثرات آنتی اکسیدانی دارد و نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی دارد.

کیوی کالری، پروتئین و چربی کمی دارد و منبع خوبی از فیبر است.کیوی علاوه بر اینکه حاوی مواد مغذی آنتی اکسیدانی ویتامین C و ویتامین E است، منبع عالی از ترکیبات گیاهی است که اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی در بدن دارد.

به عنوان مثال، کیوی حاوی کاروتنوئیدها است که دارای خواص تقویت کننده سلامتی است. این ترکیبات عبارتند از: لوتئین زآگزانتین بتاکاروتن مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی سرشار از کاروتنوئید ممکن است به محافظت در برابر برخی بیماری‌های سلامتی، از جمله بیماری‌های قلبی کمک کنند.

کیوی

بررسی 69 مطالعه نشان داد که مصرف رژیم غذایی بیشتر و غلظت بالای کاروتنوئیدها، ویتامین C و ویتامین E در خون با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان کل و مرگ به هر علت مرتبط است.

کیوی سرشار از تمام این مواد مغذی است. به علاوه، مطالعه‌ای که شامل داده‌هایی روی بیش از 17000 بزرگسال بود، نشان داد کسانی که رژیم‌های غذایی‌شان سرشار از کاروتنوئیدهای کل بود، خطر کمتری برای علائم افسردگی داشتند.

کیوی همچنین حاوی ترکیبات پلی فنل مانند اسید کافئیک و اسید کلروژنیک است که اثرات ضد التهابی در روده و سراسر بدن دارد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که ظرفیت کل آنتی اکسیدانی کیوی بیشتر از بسیاری از میوه های محبوب از جمله سیب، گریپ فروت و گلابی است. ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد.

مصرف یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه هایی مانند کیوی یک راه هوشمندانه برای حمایت از سلامت قلب است. مطالعات نشان می دهد که خوردن کیوی به طور خاص می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی از جمله فشار خون بالا کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.