کنسرو ماهی صادراتی و تاثیر آن بر رشد کودکان

اگر از طرفداران ماهی هستید و آنها در رژیم غذایی شما جایگاه غالبی دارند، حتماً از خود پرسیده اید که آیا فقط ماهی تازه بخوریم یا به اشکال دیگر نیز مغذی هستند.

با توجه به نتایج تحقیقات مربوطه، نتیجه می شود که ماهی تازه و کنسرو شده تقریباً به یک اندازه مغذی هستند.

البته اگر قوطی ها قدیمی باشند اینطور نیست و به نظر می رسد که انتخاب یکی یا دیگری یک موضوع کاملاً ذهنی است، زیرا هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

مزایای کنسرو ماهی

– آنها به صرفه تر هستند و عمر طولانی تری دارند

– احتمال بیشتری دارد که وحشی باشند تا ماهی های پرورشی

کنسرو ماهی صادراتی مانند ساردین کلسیم بیشتری را تامین می کنند زیرا استخوان های آن ها که سرشار از این عنصر کمیاب هستند در طول فرآیند کنسرو نرم می شوند.

– ماهی های اقیانوس اطلس وحشی (ماهی قزل آلا) در صورت مصرف کنسرو شده احتمالاً حاوی جیوه کمتری نسبت به تازه هستند، زیرا از ماهی های کوچکتر استفاده می شود.

کنسرو ماهی صادراتی

– روغن کنسرو شده ممکن است اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری را در خود نگه داشته باشد که برای سلامت مغز مفید است تا روغن های موجود در آب نمک.

مضرات کنسرو ماهی

– روغن اضافه شده قوطی باعث افزایش بار کالری ماهی می شود

– کنسرو ماهی نسبت به ماهی تازه حاوی نمک بیشتری است، بنابراین کسانی که مشکلات سلامتی دارند باید مراقب باشند

یخ زده ها چطور؟

در هر صورت، اگر نمی‌توانید ماهی تازه بخرید و نمی‌خواهید به صورت کنسرو شده بخورید، طبق گفته شورای اطلاعات غذایی اروپا (EUFIC) – ماهی منجمد انتخاب بسیار خوبی است، زیرا به همان اندازه تازه مغذی است.

همانطور که EUFIC توضیح می دهد، بسته به روش انجماد و گذشت زمان، سطح اسیدهای چرب مفید امگا 3 موجود در ماهی منجمد کاهش می یابد، بنابراین ایده آل این است که آنها را ظرف 6 تا 12 ماه پس از انجماد مصرف کنید.

بقیه مواد مغذی ماهی (پروتئین ها، ویتامین های A، D و B12، کلسیم، روی) تحت تأثیر یخچال قرار نمی گیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.