متخصصی که از جیوه در عمل جراحی قلب استفاده نمود

جیوه یک عنصر شیمیایی و تنها فلز رایجی است که در دمای معمولی مایع است. معمولاً به عنوان نقره زنده شناخته می شود و یک فلز مایع سنگین و سفید نقره ای است. جیوه یک فلز انتقالی است.

در زمان های گذشته استفاده از رادیو ضبط قدیمی جیوه دار بسیار مرسوم بوده است و دلیل آن هم استفاده از جیوه در آن و کیفیت صدای عالی محصول بخطره استفاده از این عنصر بوده است.

به عنوان یک عنصر شیمیایی، جیوه نمی تواند ایجاد یا از بین برود. همین مقدار از زمان تشکیل زمین در این سیاره وجود داشته است. با این حال، عطارد می تواند به عنوان بخشی از فعالیت های طبیعی و انسانی در محیط بچرخد. فلز جیوه همچنین کاربردهای جدید بسیاری در دستگاه های الکتریکی و الکتروشیمی پیدا کرد. فلز جیوه یک مایع فرار است. دارای فشار بخار قابل اندازه گیری در دمای اتاق است.

زمانی که جیوه در تلویزیون قدیمی سونی بکار گرفته شد، انقلاب صنعتی مهمی در ساخت تلویزیون های رنگی در کشور ژاپن پدیدار شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

جیوه یک عنصر فلزی مایع با کاربردهای بسیار مفید است. همچنین عنصری با خواص خطرناک برای محیط و محل کار و برای بسیاری از مواد خورنده است. دانش حلالیت جیوه در رسیدگی به مشکلاتی که نیازمند آگاهی از غلظت فلزات در مایعات و بخارات محیط اطراف ما هستند مفید است.

جیوه قرمز در تلفن قدیمی بسیار مهم بوده است چرا که استفاده از ان در تلفن باعث بهبود کیفیت زنگ اخبار و مکالمه می شد.

بر اساس میانگین ذکر شده مقدار چگالی در دمای 20 درجه سانتی گراد و با استفاده از فرمول Beattie که چگالی جیوه را نشان می دهد، تولید شده است. جدا از دماسنج، جیوه به عنوان یک استاندارد مرجع برای تعیین حجم اندازه گیری های ظرفیت کوچک و برای حفظ فشارسنج استاندارد اولیه استفاده می شود.

در هر صورت، محدوده دمایی مورد نظر 0-41 درجه سانتیگراد است، بنابراین مقادیر چگالی در مراحل 0.1 درجه سانتیگراد در این محدوده محاسبه شده است. مقدار چگالی جیوه به فشار محیطی 101325 Pa اشاره دارد.

جیوه در پنکه قدیمی به علت رسانایی بالا برق مورد توجه سازندگان قرار داشت و از آن بهرمند می شدند. رسانایی بهتر باعث میشد طول عمر قطعات بیشتر شود.

عنصر جیوه هزاران سال است که شناخته شده است. مردم یاد گرفتند که این فلز را از مهمترین سنگ معدنی به نام سینابر بسازند. سینابار هنگام گرم شدن، جیوه را به صورت بخار آزاد می کند. بعداً بخار سرد می‌شود و به‌عنوان جیوه مایع جذب می‌شود.

برخی از ترکیبات جیوه به عنوان سمی شناخته شده‌اند، مانند کلرید جیوه – تصعید خورنده – برای کشتن آفات استفاده می‌شود. در حالی که برخی از ترکیبات برای داروهایی مانند کلرید جیوه – کلومل – برای درمان بثورات پوستی استفاده می شود.

 • منابع:
  1. Mercury – Hg
 • تبلیغات: 
  1. استراتژی کنترل سلامت برای انسان با خیار
  2. رنو تی آماده کاهش سهام خود است
  3. قطعات با کیفیت ساخته شده از کاشی
  4. خرید ادویه مرغوب کباب کوبیده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.