روکش مبل نسوز

تعیین بودجه برای مقداری که می خواهید روی روکش مبل سلطنتی جدید احتمالاً بهترین مکان برای شروع است زیرا این انتخاب پارچه شما را تعیین می کند.

مبل‌های بسیار زیبا و ارزان‌تری وجود دارد (راهنمای خرید مبل مقرون‌به‌صرفه ما را برای اثبات آن بررسی کنید) و می‌توانید آن‌ها را در پارچه‌های بسیار لوکس مانند مخمل تهیه کنید.

اما توجه داشته باشید که با یک مبل ارزان تر، انتخاب رنگ شما ممکن است به تعداد انگشت شماری محدود شود، در حالی که اگر بودجه بیشتری دارید و مبل شما سفارشی ساخته می شود، زیباترین مدل تونیک زنانه معمولا صدها پارچه و رنگ برای انتخاب وجود دارد، به علاوه می توانید سفارش دهید. قبل از خرید نمونه برداری کنید تا بررسی کنید که از انتخاب خود راضی هستید.

2. مبل شما چقدر دچار فرسودگی و پارگی خواهد شد؟
اتاق نشیمن با دکور دیوار آبی تیره و مبل های زرد خردلی

نحوه استفاده از مبل تا حدی انتخاب پارچه مبل را تعیین می کند. آیا مبل شما در اتاق شلوغی می‌نشیند که در آن سرگرم می‌شوید – و به ناچار شراب در آنجا ریخته می‌شود؟ یا بی سر و صدا یک دفتر خانه را اشغال می کند؟

به عنوان مثال، ترکیب های لوکس و بافت دار با پشم، برای اتاق هایی که به ندرت استفاده می شوند مناسب هستند. اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، پارچه نخی صاف بهترین است، زیرا در صورت نیاز می توان آن را شست. پارچه‌های بادوام، مانند پارچه‌های مخملی یا مخلوط‌های میکروفیبر، برخلاف پارچه‌های سخت مانند مخمل یا شنل، در اتاق نشیمن به خوبی کار می‌کنند.

اگر به‌دنبال مبل‌هایی هستید که فقط برای شما استفاده شود – مثلاً در یک کتابخانه یا دفتر کار خانگی – پس به چیزهای لوکس بپردازید. به یک مبل نخی نخی، یک مبل چرمی یا یک مبل مخملی فکر کنید – اما به خاطر داشته باشید که آنها احتمالاً در برخی موارد به تمیز کردن حرفه ای نیاز دارند. تعداد نخ ها واقعاً مهم است: هرچه بیشتر باشد بهتر است و روکش مبل شما دوام بیشتری خواهد داشت.

یک کلمه احتیاط در مورد رنگ های تیره: اطمینان حاصل کنید که پارچه های تیره و طبیعی از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شوند، زیرا روفرشی کشدار ایرانی ۱۲ متری محو می شوند. روش دیگر، یک سایه روشن تر یا یک پارچه مقاوم در برابر محو شدن را انتخاب کنید.

3. تعداد مالش مارتیندل
اتاق نشیمن با پرده های یکپارچهسازی با سیستمعامل سبز، مبل راه راه سبز، کوسن های چاپ سبز، گیاهان، دیوار آجری رنگ شده در معرض، فرش طبیعی

روش Martindale واحدی است که مقاومت سایشی منسوجات را اندازه گیری می کند. این امر با شبیه سازی ساییدگی و پارگی طبیعی پارچه ها با آزمایش نمونه های نساجی با نیروی مشخص اتفاق می افتد.

با استفاده از فواصل 5000 چرخه، نمونه های پارچه را در دستگاه تست استحکام قرار می دهند و محکم می کشند، سپس دستگاه دو دیسک پشمی یا توری سیمی را به سطح می مالد. امتیاز نهایی با تعداد دفعاتی که دیسک ها قبل از خراب شدن پارچه نوسان می کنند تعیین می شود.

هر چه مارتیندالس بالاتر باشد ارزش یا چقرمگی پارچه بیشتر است و در برابر سایش مقاوم‌تر است. به عنوان مثال، سارافون برای مبل های خانگی، پارچه ای می خواهید که بین 15000 تا 25000 باشد. استفاده سنگین 25000 تا 30000 خواهد بود، این استفاده روزمره خواهد بود و برای خانواده ها ایده آل خواهد بود.

 • منابع:
  1. Sofa fabrics: 12 tips for choosing the best upholstery for your furniture
 • تبلیغات: 
  1. کیف چرمی خوب محافظ وسایل شخصی
  2. نکاتی که قبل از خرید مبل باید بدانیم
  3. ادعای جنجالی رسانه ها درباره بازیگر مشهور
  4. دستگاره روغن گیری برای مصرف خانگی

    

    

    

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.