با گرده گل اصل این بیماری پوستی را از بین ببرید

گرده آرد یا غباری است که عنصر بارور کننده مردانه برچه گل را نشان می دهد گرده به شکل بیضی شکل، چند میکرومتر است و می تواند در چندین رنگ باشد.

کمی زیست شناسی
گرده گل اصل به طور کلی دارای دو یا سه سلول غیر تقسیم شده و دو هسته است: یک هسته رویشی (که حاوی نشاسته است) و یک هسته زایشی.

حاوی نسبت بالایی از پروتئین (10 تا 40 درصد) همراه با تمام اسیدهای آمینه معروف است و ویتامین های زیادی مانند ویتامین C، ویتامین E، ویتامین PP و پرو ویتامین به آن نسبت داده می شود همچنین مواد معدنی ضروری مانند سلنیوم، کلسیم، آهن … و همچنین عوامل آنتی بیوتیک طبیعی و چندین ترکیب دیگر وجود دارد.

کوچکترین دانه های گرده مربوط به غلات فراموشکار با اندازه 7 میکرومتر و بزرگ ترین دانه های کدو (10 میکرومتر) هستند.

گرده گل

گرده افشانی
برای بارور کردن مادگی گل ماده باید گرده ها را حمل کرد حشرات از جمله زنبورها ناقلان بسیار خوبی هستند.

برای اطمینان از نتاج گیاه، باید تا حد امکان برای علوفه گران قابل مشاهده باشد و برخی از آنها با رنگ های بسیار برجسته آراسته شده اند، برخی دیگر از طریق فرمون ها برای جذب زنبورها بو منتشر می کنند، برخی تاکتیک های بسیار مورد توجه را توسعه می دهند.

این مورد مریم گلی است که شهد خود را در انتهای گل خود قرار می دهد و حشرات را مجبور می کند تا برچه هایی را که به پشت آنها می چسبد لمس کنند.

گرده در اطراف پاهای علوفه گیر جمع می شود که یک توپ را تشکیل می دهد هر توپ حاوی هزاران دانه گرده است و آنها برای تهیه عسل ضروری هستند.

فضایل گرده
گرده گل نیز مانند عسل برای سلامتی مفید است و گرده غني از مواد مغذي، فوايد زيادي را در خود دارد.

می توان از آن به عنوان مکمل غذایی یا به عنوان خواص دارویی استفاده کرد در واقع، حاوی مواد محرک سیستم ایمنی است که تقویت سیستم ایمنی را ممکن می سازد همچنین برای این فواید بر روی سیستم گوارشی از طریق تنظیم ترانزیت روده و همچنین با ترویج جذب ریزمغذی های ضروری برای بدن و کمک به دومی برای دفع سموم استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.